Şıklığıyla tüm dostların gözlerini kamaştıran ancak konforuyla tüm günün yorgunluğundan dakikalar içinde kurtulma imkanı sunan bir eve sahip olmak, herkesin ortak hayali.  İnternet başında geçen uzun saatlerde ziyaret edilen, ev iç mimari düzenlemelerine ait yüzlerce görsellerin bulunduğu web siteleriyse dekorasyonla ilgilenenlerin dijital dünyadaki favorisi. Zevkinizi yansıtan, fonksiyonel kullanımıyla temizlikten günlük kullanıma hayata pratiklik katan, yorgunluğunuzu bir çırpıda atmanızı sağlayacak kadar konforlu bir eve sahip olmak ancak ev dekorasyonu sürecini nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız bir iç mimara danışmak sizin için en uygun çözüm olacaktır.

Yaşam tarzınıza, estetik algınız ve konfor ihtiyaçlarınıza uygun bir dekorasyon tarzı bulmanız, hayallerinizin evine sahip olmanın ilk adımıdır.  iç mimari projeler düzenlemelerinin tamamında müşterisinin karakterine, alışkanlıklarına, günlük yaşam temposuna, estetik algısına ve diğer pek çok unsura göre tasarım yapan iç mimarlar kişilik sahibi yaşam alanları inşa eder. Evinizin, karakterinizi yansıtan görsel ve fonksiyonel unsurlara sahip olması her şeyden önemlidir. Ayrıca bireysel olarak ev dekorasyonuyla ilgilenildiğinde ister istemez arkadaşların, komşuların ve akrabaların evle ilgili ne düşüneceği üstünde gereğinden fazla kafa yorulur. Oysa tamamen bireysel bir uğraş olan yaşam alanlarının iç dekorasyon düzenlemelerinde istisnasız her şeyin, bireye endekslenmesi gerekir. İç mimarlar tasarım yaparken bu tür kaygılar duymadığı ve düzenlemeleri tamamen evde yaşayan kişilere endeksli şekilde yaptığı için iş bitiminde sizi yansıtmayan bir dekorasyonla karşılaşmazsınız.

İç mimarların sunacağı zevk sahibi, konforlu ve fonksiyonel çözümlerden yararlanmak isteyen ancak işin maddi boyutunu düşünenlerinse aslında duyduğu bu endişe tamamen yersizdir. Zira mesleği sadece mekana sanatsal değerler katmak ve şık mobilya takımlarını, dikkat çeken renklerle birleştirmekten ibaret olmayan iç mimarlar mekânsal ve yapısal sorunlar için her zaman en düşük maliyetli çözümleri üretmeyi hedefler. Kendi başınıza evinizin dekorasyonu için harcayacağınızdan çok daha azıyla sizi yansıtan, kişilik sahibi bir mekan tasarlayabilen iç mimarlar ayrıca uygulamada karşılaşılabilecek problemler konusunda da sizden çok daha fazla deneyimlidir.

There are currently no comments.